Kadangi daugeliui tėvelių, kurių vaikai į mūsų stovyklą vyksta pirmą kartą, kyla klausimas, kaip gi mano vaikas man paskambins? O vaikams – kaip aš išgyvensiu?! Nutarėme šią temą panagrinėti smulkiau.
Šiemet stovyklai bus jau šešeri metai ir per šį laikotarpį mes jau spėjome išsigryninti savo sėkmės rodiklius. Vienas jų – telefonų, planšečių, išmaniųjų laikrodžių ir pan. atsisakymas.
Tiesa, telefonus vaikai gali atsivežti, bet juos gauna kasdien tik 30-čiai minučių po pietų, o ir gavus nėra viskas labai paprasta. Stovykloje (kaip tyčia) yra labai prastas ryšys, todėl vaikai kaip boružiukai išsibarsto po visą teritoriją ir tai ant vienos, tai ant kitos kojos, bando pasakyti tėveliams, kad suvalgė visą sriubą (apie būtinumą valgyti sriubą gal parašysime kitame straipsnelyje). Natūralu, kad po kelių dienų atsiranda reikšmingesnių užsiėmimų tam pusvalandžiui, todėl tėveliai sunerimsta, o tada jau ant vienos kojos šokinėja vadovai. Bet apie viską iš pradžių…
Kodėl turime atiduoti savo asmeninius daiktus?
Taip, pirmą dieną tą visada išgirstame. Bet atsakymas vienas – dėl jūsų pačių. Šiais laikais turbūt mes visi turime priklausomybę nuo elektroninės komunikacijos priemonių ir retas kuris tėvelis yra savo vaikui nustatęs naudojimosi kompiuteriu ar telefonu valandas. Maža to, šiemet ypatingai daug laiko prie jų praleidome nuotolio mokymosi metu. Nekalbant apie žalą akims ir stuburui, susiduriame su gyvo bendravimo problema, į ką stovykloje ir koncentruojamės.
Lūžis trunka 2 dienas
Stebėdami vaikus padarėme išvadą, kad būtinybės turėti telefoną vaikai nebejaučia jau trečią dieną. Pirmomis dienomis juk reikia su visais susipažinti, aktyviai bendrauti, prasideda komandinės užduotys ir čia kai kuriems vaikams būtų patogiau „įlįsti į telefoną“. Todėl atėmę šią galimybę mes galime užmegzti tokį ryšį, kokio jokiu būdu negalėtume, jei bent vienas iš mūsų rankoje laikytų telefoną.
Tai ir vadovams negalima telefonų?
Taisyklės yra taisyklės. Vadovai stovykloje bendrauja per racijas, kad didelėje teritorijoje visi vienu metu tuoj pat gautų svarbią informaciją ir, patikėkit, džiaugiasi galėdami palikti savo telefonus!
Kaip sužinoti, ar mano vaikui viskas gerai?
Stovykloje yra vadovas, atsakingas už nuotraukas ir vaizdo medžiagą, jų talpinimą į facebook tinklalapį ir trumpas žinutes, kada ką veikiame, todėl tėveliai, seneliai ir visi šeimos nariai gali sekti šias naujienas.
Jei vadovams kyla klausimų dėl vaiko nuotaikos, valgymo įpročių, sveikatos, ar pan., mes patys paskambiname tėveliams. Tačiau jei visgi nerimaujate, parašykite žinutę ir mes jums būtinai paskambinsime.
Su meile ir ilgesiu,
GALVĖS komanda